Скачать бесплатные шаблоны Joomla

20294095 502040196805186 7856509649024616724 nДиректори 5 ЦНАПів громад Дніпропетровської області беруть участь у міжрегіональній конференції у м Запоріжжі щодо створення та функціонування ЦНАПів громад. Очолює делегацію громад Дніпропетровщини на конференції директор Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна. Для Дніпропетровської області участь у цій конференції важлива, адже усі громади регіону планують взяти участь у конкурсному відборі Компоненту 2 "Центри надання адміністративних послуг" програми U-LEAD з Європою. Дніпропетровщина проводить системну організаційну, метолодогічну, навчальну та просвітницьку роботу щодо створення та функціонування ЦНАПів громад. Цей напрямок є пріоритетом Дніпропетровської ОДА, який професійно супроводжується Олена Лічманенко.


У Дніпропетровському регіоні станом на 24 травня 2017 року працюють 45 Центрів надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП) та їх 10 філій (станом на 01 січня 2016 року – 35 ЦНАП і 7 філій). Це найбільший показник в Україні щодо кількості офісів ЦНАП на території однієї області (всього 55). Зокрема ЦНАП активно функціонують:
-у 13 містах обласного значення (у тому числі в м. Кривий Ріг, де працюють 8 філій ЦНАП, та в м. Кам’янське – 2 філії);
-у 22 районах; 
-16 ОТГ вже прийняли рішення щодо створення ЦНАПів і введення їх у структурру виконавчих комітетів, а у 8 об’єднаних територіальних громадах (Апостолівська та Зеленодольська міські, Слобожанська селищна, Богданівська, Вакулівська, Вербківська, Сурсько-Литовська, а також Ляшківська сільські громади) вже відкриті новозбудовані ЦНАПи;
-при 2-х звичайних сільських радах (Олександропільській та Іверській Солонянського району). 

20292985 502040146805191 1692902907042856914 n
З початку 2016 року на Дніпропетровщині відкрито 10 нових офісів ЦНАП, у 2017 році – 5 нових офісів з врахуванням ЦНАП виконавчого комітету Ляшківської сільської ради Царичанського району (відкриття 17 травня 2017 року) та ЦНАП виконавчого комітету Зеленодольської міської ради Апостолівського району (відкриття 24 травня 2017 року). 
З 18 травня поточного року в Кам’янському ЦНАП запроваджено унікальний для країни проект – “Мобільний офіс”, спрямований на обслуговування заявників з особливими потребами та людей, які через стан здоров’я обмеженні у пересуванні. Проектом передбачено виїзд адміністратора зі спеціальною валізою, укомплектованою сучасною портативною технікою, до місця безпосереднього знаходження такого заявника (вдома, в лікарні або в спеціалізованому медичному закладі) для оперативного та якісного оформлення необхідних адміністративних послуг. 


02 лютого 2017 року відбулося урочисте відкриття ЦНАП виконкому Олександропільської сільської ради, який став першим в Україні сільським Центром, утвореним не при об’єднаній територіальній громаді. По факту Центр працює з грудня 2016 року, обслуговує місцеве населення у кількості 2445 осіб, надає 119 видів адміністративних і соціальних послуг. При чому й такі послуги, як державна реєстрація земельних ділянок, речових прав на нерухоме майно та бізнесу. Зокрема, для запровадження останніх видів послуг через зазначений ЦНАП між Олександропільською сільською радою Солонянського району та Слобожанською селищною радою Дніпровського району підписано угоду про співпрацю, відповідно до якої державні реєстратори виконавчого комітету Слобожанської селищної ради відпрацьовують заяви щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та бізнесу, прийняті адміністраторами ЦНАП виконкому Олександропільської сільської ради як фронт-офісом, і це при тому, що відстань між цими територіями становить 90 км . 
17 травня відбулася презентація ЦНАП виконавчого комітету Ляшківської сільської ради Царичанського району. Зазначена об’єднана територіальна громада у 2015 році взяла участь у конкурсі грантів Німецької федеральної організації GIZ, зокрема проекту “Реформа управління на сході України”, в результаті чого була визнана переможцем та отримала Центр “під ключ”. 
Загальний бюджет проекту щодо відкриття ЦНАП «під ключ» склав 870 тис. грн. (придбано сервер, комп’ютерну та організаційну техніку, меблі, здійснено перепланування та ремонт приміщення). 


24 травня цього року відбулося урочисте відкриття ЦНАП виконавчого комітету Зеленодольської міської ради Апостолівського району. Через цей ЦНАП надається 69 видів адміністративних послуг міської ради та її виконавчого комітету, зокрема у сферах державної реєстрації бізнесу та речових прав на нерухоме майно, реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання осіб, архітектури та містобудування, земельних відносин, житлових питань, а також дозвільної системи (видача документів на розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг тощо). На базі головного офісу ЦНАП у постійному режимі працюють 3 адміністратори, крім того, організовано 2 віддалених місця для роботи адміністраторів у приміщеннях колишніх сільських рад (села Велика Костромка та Мар’янське), щоб забезпечити якісне надання послуг у територіальній близькості до суб’єктів звернення. 
Вартість проекту зі створення ЦНАП (реконструкція приміщення, придбання меблів та оргтехніки тощо) склала 991,4 тис грн. (за рахунок міського бюджету). 


За прогнозними показниками в 2017 році ще 9 ЦНАП з’являться у спроможних територіальних громадах Дніпропетровського регіону, що були створені протягом 2015 – 2016 років, і, до речі, в яких уже прийняті відповідні рішення про утворення ЦНАП як самостійних структурних підрозділів виконавчих комітетів місцевих рад, а також при Письмечівській сільській раді Солонянського району. 
Станом на 01 травня 2017 року всього в регіоні надано 190 042 адміністративні послуги та 217 155 консультацій. 
Зокрема, через міські ЦНАП надано 138 924 адміністративні послуги (або 73,1 % від загальної кількості наданих адміністративних послуг в області) та 163 200 консультацій (або 75,2 % від загальної кількості наданих консультацій в області).
Всього через районні ЦНАП та Центри в об’єднаних територіальних громадах, при сільських радах надано 51 118 адміністративних послуг (або 26,9 % від загальної кількості наданих адміністративних послуг в області) та 53 955 консультацій (або 24,8 % від загальної кількості наданих консультацій в області).


З 17 квітня 2017 року на платформі українсько-швейцарського проекту DESPRO http://udl.despro.org.ua/course/view.php?id=70 за сприяння програми EGAP Фонду Східна Європа, за ініціативи Центру розвитку місцевого самоврядування у Дніпропетровській області та за участі Дніпропетровської облдержадміністрації стартував другий електронний курс для посадових осіб, керівників та адміністраторів ЦНАП, державних реєстраторів новостворених об’єднаних територіальних громад на тему: “Створення інтегрованих ЦНАП ОТГ”, в якому взяло участь близько 100 учасників, які протягом місяця опановували нові знання щодо практичних дій з організації роботи ЦНАП та забезпечення їх ефективної роботи.


18 травня цього року 40 найкращих випускників on-line навчання взяли участь в урочистих заходах на базі Дніпропетровської облдержадміністрації та відвідали ЦНАП м. Кам’янського як самий успішний та інноваційний Центр регіону. 
Крім того, з метою підтримки новостворених територіальних громад у листопаді минулого року Дніпропетровською облдержадміністрацією спільно з Дніпропетровським Центром розвитку місцевого самоврядування розроблено та надруковано “Методичні рекомендації з питань створення Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) та забезпечення їх ефективної роботи”, на цей час розроблено друге видання: “Типовий пакет рішень для ОТГ щодо документів, регламентуючих роботу ЦНАП”.

Ця робота продовжується , і участь директорів ЦНАПів громад у конференції стане поштовхом для її активізації.

   

Navch mat dlia gromad

   

Pershi sesii otg

   

korisni posilania

   

decentralizacia