Статьи и обзоры nachodki.ru

Яку користь може принести громадам міжмуніципальне співробітництво? Відповідь на це запитання Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування та тренери Elena Gladkaya і Ольга Киреева надали представника ОТГ області на семінарі "Проектний менеджмент громад", що відбувся на базі Центру 29 вересня 2017 року - в останній робочий день вересня. Результат семінару вже маємо - сьогодні, 3 жовтня перші ластівки, перші проекти ММС визначені для старту.

Частина 1 статті 4 Закону України «Про співробітництво територіальних громад» визначає п’ять форм, в рамках яких може розвиватись таке співробітництво, а саме:
• делегування одному із суб’єктів співробітництва іншими суб’єктами співробітництва виконання одного чи кількох завдань з передачею йому відповідних ресурсів;
• реалізації спільних проектів, що передбачає координацію діяльності суб’єктів співробітництва та акумулювання ними на визначений період ресурсів з метою спільного здійснення відповідних заходів;
• спільного фінансування (утримання) суб’єктами співробітництва підприємств, установ та організацій комунальної форми власності - інфраструктурних об’єктів;
• утворення суб’єктами співробітництва спільних комунальних підприємств, установ та організацій – спільних інфраструктурних об’єктів;
• утворення суб’єктами співробітництва спільного органу управління для спільного виконання визначених законом повноважень.
Слід зазначити, що кожна із перерахованих форм ММС є видовим поняттям. В обсяг кожного із п’яти таких понять можуть входити конкретні види співробітництва, що охоплюються таким поняттям. Наприклад, делегування одному із суб’єктів співробітництва іншими суб’єктами співробітництва виконання одного чи кількох завдань з передачею йому відповідних ресурсів охоплює такий вид співробітництва як виконання одним суб’єктом співробітництва делегованого завдання декількох інших суб’єктів спів робітництва щодо забезпечення дошкільної освіти дітей, які проживають в територіальних громадах, в яких відсутні дошкільні навчальні заклади.
Співробітництво у формі делегування одному із суб’єктів співробітництва іншими суб’єктами співробітництва виконання одного чи кількох завдань з передачею йому відповідних ресурсів може бути застосована у тих випадках, коли у одного суб’єкта співробітництва є можливість надавати певні послуги, а інші не можуть, але спроможні для їх надання делегувати відповідне право та передати необхідні ресурси (забезпечення дошкільної освіти дітей, які проживають в територіальних громадах, в яких відсутні дошкільні навчальні заклади; діяльність комунальних підприємств, зокрема з питань водопостачання, поводження з твердими побутовими відходами, благоустрою тощо).


Співробітництво у формі реалізації спільних проектів, що передбачає координацію діяльності суб’єктів співробітництва та акумулювання ними на визначений період ресурсів з метою спільного здійснення як певних (конкурсів, олімпіад, змагань тощо, так і реалізації проектів ММС.
Співробітництво у формі спільного фінансування (утримання) суб’єктами співробітництва підприємств, установ та організацій комунальної форми власності інфраструктурних об’єктів може бути організовано зацікавленими територіальними громадами у випадку, коли, в одного потенційного суб’єкта є певний інфраструктурний об’єкт, а інші суб’єкти мають необхідність в наданні ним послуг на території інших громад та спроможні його спільно фінансувати (утримувати).
Співробітництво у формі утворення суб’єктами співробітництва спільних комунальних підприємств, установ та організацій спільних інфраструктурних об’єктів доцільно застосовувати у тих випадках, коли ні в кого з-поміж потенційних суб’єктів ММС не має певного інфраструктурного об’єкта або підприємства, і його створення є вкрай необхідним та економічно обґрунтованим для усіх суб’єктів, які мають намір організувати за цією формою співробітництво.
Співробітництво у формі утворення суб’єктами співробітництва спільного органу управління для спільного виконання визначених законом повноважень може бути організовано для створення окремого підрозділу чи у складі виконавчого комітету відповідної ради, наприклад, для бухгалтерського та/чи юридичного супроводу діяльності декількох органів місцевого самоврядування зацікавлених територіальних громад.

   

Navch mat dlia gromad

   

Pershi sesii otg

   

korisni posilania

   

decentralizacia