Шаблоны Joomla 3 тут

Про перспективу розвитку медичних послуг в громадах в умовах формування госпітальних округів, враховуючи нові повноваження громад, гарантовані процесом децентралізації, розповіла сьогодні представникам місцевих засобів масової інформації директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна.


- Кожна людина, незалежно від того, де вона проживає – у місті чи в селі, має право на отримання якісної медичної допомоги. І якщо у городян є можливість звернутися до найближчої поліклініки, то селяни змушені долати щонайменше 20 км аби звернутися до районної лікарні. Та й там постійні проблеми з кадрами та спецтехнікою, - зауважила Олена Тертишна
Децентралізація, за словами директора Центру розвитку місцевого самоврядування, окрім багатьох інших привілеїв, відкрила для сільських жителів широкі можливості отримувати вчасну якісну медичну допомогу у будь-якому навіть найвіддаленішому населеному пункті громади.
- Дніпропетровщина вже має конкретні приклади таких позитивних перетворень. Зокрема, створено Центр первинної медико-санітарної допомоги населенню, підібрано персонал та проведено ремонт медичних закладів у Сурсько-Литовській сільській ОТГ. Муніципальне житло для медиків будується у Васильківській селищній ОТГ, побудовано житловий будинок для лікарів у Царичанській. Усе це сприяє залученню медичних фахівців в громади. Капітальний ремонт та оснащення сучасною медичною технікою медичних закладів проведено у Вербківській ОТГ.
Для оснащення медичних центрів первинної медсандопомоги сучасним спеціалізованим обладнання у державному бюджеті 2018 року планується 4 млрд грн. Це дасть можливість відродити медицину на селі та забезпечити якісне медичне обслуговування селян. Сьогодні надзвичайно важливо, аби наші місцеві громади повірили у свої сили і сконцентрувалися на формуванні якісної медицини в громадах, - зазначила Олена Тертишна.

   

Navch mat dlia gromad

   

Pershi sesii otg

   

korisni posilania

   

decentralizacia