Интернет-магазин nachodki.ru

Про перші кроки новостворених об'єднаних територіальних громад щодо формування виконавчих комітетів як юридичних осіб публічного права, формування їх структури та кадрового забезпечення, процедуру правонаступництва та реалізацію проектів розвитку територій йшлася мова на семінарі, організованому Дніпропетровським Центром розвитку місцевого самоврядування для керівного активу 19-ти громад, процедура формування яких відбулася у 2017 році.


Зокрема, спікери семінару - директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Елена Тертышная та експерт з питань децентралізації Дніпропетровського ЦРМС Ольга Киреева надали інформацію учасникам заходи не лише про особливості функціонування управлінських органів ОТГ, а й презентували реалізовані проекти громад, які можуть бути зразком для інших.
Процес децентралізації на Дніпропетровщині набуває обертів. Так, протягом 2015-2016 років у Дніпропетровській області створено 34 ОТГ (в 2015 – 16, в 2016 – 18), в яких пройшли перші вибори депутатів сільської, селищної, міської ради та відповідного сільського, селищного, міського голови. Ще у 19 громадах вибори відбудуться 29 жовтня 2017 року.


54 ОТГ об’єднають майже 410 тис населення, а це 77% від чисельності сільського населення області.
Їх площа складатиме понад 14 тис кв.км (44% від площі області), з містами обласного значення – 78% від площі області.
Беззаперечний приклад переваг децентралізації – постійний розвиток громад, зростання доходів та перевиконання бюджетів.
Після об’єднання доходи місцевих громад зросли більше ніж у 4 рази (на 502 млн грн) порівняно з показниками 2015 року (з 156 млн грн до 658 млн грн).
В середньому власні доходи бюджетів ОТГ на 1 жителя (у порівнянні з 2015 роком) зросли на 3325 грн. (з 1003 грн. до 4329 грн.). Разом з тим, найкращий аргумент для тих, хто планує створити громади є не лише цифри, а відремонтовані дороги та школи, нові ЦНАПи та новозбудовані дитячі садки і багато інших проектів, які змогли реалізуватися лише завдяки децентралізації. Завдяки новим повноваженням в громадах у 2016 році вдалося реалізувати майже 250 інфраструктурних проектів, у 2017 році очікується реалізація більше 400 проектів.
Найбільше проектів було реалізовано у сфері ЖКГ та освіти. Громади Дніпропетровщини перші в Україні розпочали зводити соціально важливі об’єкти: Слобожанська з нуля збудувала сучасний дитячий садок на 220 місць. Його вартість – понад 50 млн грн. Новий дошкільний заклад відчинив двері у Боганівській об’єднаній громаді та селі Ляшківка Царичанського району. Апостолівська, Ляшківська, Вербківська, Богданівська, Грушівська, Сурсько-Литовська громади відкрили інтегровані ЦНАПи. Тепер мешканці на місцях отримують усі довідки, які раніше брали в районі.


Зеленодольска, на прохання жителів збудувала перший в області скейт-парк, Слобожанська громада на старостинському окрузі зводить Центр безпеки громадян, відкриття якого планується у жовтні поточного року.
Можна перераховувати безліч проектів, які вдалося реалізувати завдяки новим можливостям громад - це і функції будівельної інспекції, і опорні школи, і нові водоводи, дороги.
Раніше це все було неможливим через брак коштів, а сьогодні стало обов’язковим, оскільки громади мають нові повноваження. У пріоритеті також розвиток соціальної сфери, створення нових робочих місць.
Разом з тим, щоб утримати успіх децентралізації, необхідно й надалі впроваджувати в громадах секторальні реформи. Децентралізація має стати каталізатором освітньої, медичної, житлово-комунальної реформ.
З цією метою, для поширення кращих практик децентралізації і обміну досвідом між регіонами на Дніпропетровщині у жовтні планується проведення міжрегіонального форуму «Ярмарок добросусідства», на якому планується презентувати кращі практики секторальних реформ у сферах освіти, охорони здоров'я, соціального , цивільного захисту населення, надання адміністративних послуг. Новостворені громади також візьмуть участь у цих заходах - вчитися на досвіді перших і реалізувати нові власні проекти - ось формула успіху громад Дніпропетровщини. Децентралізація відкриває нові можливості місцевого розвитку і нову систему координат.

   

Navch mat dlia gromad

   

Pershi sesii otg

   

korisni posilania

   

decentralizacia