Расширения Joomla 3

23559614 550251265317412 6556005244286583016 nДніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» разом з громадами Покровської та Васильківської об'єднаних територіальних громадах ділилися досвідом децентралізації з головами ОТГ Чернігівщини. Ці дві громади створені не так давно, але вже є позитивні напрацювання. 
Що саме зроблено за 10 місяців діяльності Покровської ОТГ докладно розповіла у своїй презентації голова громади Світлана Спажева: це і дороги, і освітлення, і новий вигляд шкіл та дитячих садочків, капітальний ремонт дитячо-юнацької школи, відновлення роботи басейну. І все в більшості за рахунок місцевого бюджету. Чимало цікавих традицій мешканцями громади започатковано лише за останній рік. І головне - запрацювала молодіжна рада громади. Молодь зі своєю енергією та креативністю включилася в громадське життя. 
Чернігівці мали змогу безпосередньо ознайомитися з ходом ремонту дитячо-юнацької спортивної школи, побували на старости

нських округах, познайомитися з роботою навчально-виховного комплексу у віддаленому селі Братське на Олександрівському старостинському окрузі. Не залишилися байдужі гості і до роботи сучасної навчальної бази СП "Молочарське", засновником якого є надзвичайний ентузіаст своєї справи Олексій Захарчук. У приміщеннях даного підприємства утримуються 120 високопродуктивних корів голштишськоі та джерейськоі породи. "Це приклад нашої роботи з іноземними партнерами, котрі довіряють досвіду та знанням українців та того, що можна створювати робочі місця і працювати у будь-який час",- підкреслив під час спілкування першопроходець даної справи пан Захарчук. 
Чимало вражень отримали гості і від знайомства з Васильківською громадою. Зокрема створення і діяльність першого в Украіні кооперативного елеватора. Цей проект започатковано разом з канадськими представниками, але настільки така співпраця важлива для двох країн, що на відкритті першої черги елеватора побував навіть посол Канади в Украіні Роман Вашук." Це конкретний приклад співпраці громади зі своїми підприємцями та іноземними інвесторами",- наголосили господарі. 
І ще один ваговий приклад розвитку громади – спорудження мініГЕС. На запитання голів ОТГ з Чернігівщини як вдалося знайти інвестора відповідь була: ми шукали один одного. У організації, що займається спорудженням мініГЕС великий досвід роботи в даному напрямку , А у громади - скоро буде значна економія щодо використання енергоресурсу. Докладніше спілкування продовжилося у приміщенні сільської ради, де голова Васильківськоі ОТГ Сергій Павліченко розповів про завдання щодо съгоднішнього розвитку та перспективне планування майбутнього громади . 
Головне, що обьєднує громади Дніпропетровщини, Чернігівщини і багатьої інших регіонів України – є спільне бажання відродити село та Україну. А вагомий внесок в цьому напрямку належить децентралізаціі та реформі місцевого самоврядування, - зауважила директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEADз Європою», Олена Тертишна.

   

Navch mat dlia gromad

   

Pershi sesii otg

   

korisni posilania

   

decentralizacia