Статьи и обзоры nachodki.ru

27458908 584181855257686 3443328251166478375 n31 січня 2018 року команда Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEADз Європою» та Мінрегіону України спільно з Дніпропетровською торгово-промисловою палатою провели семінар «Специфічні види проектів: проекти зеленої модернізації». На семінарі зібралися представники Могилівської, Криничанської, Новоолександрівської, Славгородської, Покровської, Петриківської, Софіївської, Раївської, Вишнівської, Девладівської, Аулівської, Іларіонівської, Китайгородської, Межівської, Васильківської, Чкалівської, Сурсько-Литовської, Томаківської, Божедарівської об’єднаних територіальних громад.

Дана ініціатива виникла в процесі проведення попередніх семінарів-тренінгів з енергоефективності, в партнерстві з Дніпропетровською ТПП, та втілилася в реалізації проведення заходу з екоменеджменту.

«Дніпропетровська торгово-промислова палата здатна надати вагому підтримку з питань економічного розвитку громад, коментує ініціативу радник з питань регіонального розвитку Дніпропетровського ЦРМС Ігор Мамонов, - ТПП має велику базу як членів самої палати, так і контактів із бізнес-середовища як на теренах України, так і поза її межами».  

Огляд стратегічних документів, направлених на стимулювання сталого розвитку в Дніпропетровській області провів Олексій Ангурець, депутат Дніпропетровської обласної ради, голова ГО «Зелений Світ – Друзі Землі».

Інфраструктуру підтримки зеленої модернізації економіки регіону, побудовану за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ(Уряду Німеччини) на базі Дніпропетровської торгово-промислової палати представили Григорій Шматков, професор, голова Комітету провайдерів зелених послуг при Дніпропетровській ТПП та Сергій Кучерявенко, віце-президент Дніпропетровської ТПП.

Заступник директора департаменту – начальник управління охорони та раціонального використання природних ресурсів департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олена Мальцева представила такі теми як «Державна система управління та контролю в екологічній сфері», «Повноваження, місце та роль місцевих рад у галузі охорони довкілля», «Контроль за додержанням законодавства про охорону навколишнього природнього середовища», «Порушення законодавства, механізми впливу на порушників природоохоронного законодавства в рамках чинного законодавства України», «Збори та плата за спеціальне використання природних ресурсів», «Повноваження громади щодо контролю надходжень», «Використання коштів екологічного спрямування, розробка природоохоронних заходів, залучення коштів з інших джерел».

Ігор Мамонов презентував можливості реалізації проектів з підходом екоменеджменту для територіальних громад та інших специфічних видів проектів, як-то проекти енергоефективності, ІТ проекти, проекти ЖКГ тощо.

В кінці заходу експертний пул спільно з представниками громад обговорили нагальні екологічні проблеми громад та дійшли висновку, що, звісно, не на всі фактори здатні впливати самі лише ініціативні громади, проте важливою точкою відліку стане власне зміна свідомості мешканців громади та власного ставлення до екостановища в регіоні.

 

   

Navch mat dlia gromad

   

Pershi sesii otg

   

korisni posilania

   

decentralizacia