Здесь нашел интересный обзор

тертишнаЗавдяки широким можливостям в частині розпорядження земельними ресурсами бюджети об’єднаних територіальних громад Дніпропетровської області можуть вирости на 40%. Додаткові кошти складуть близька 1,5 млрд грн на рік.


Про це повідомила Олена Тертишна, директорка Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

«В окремих громадах Дніпропетровщини земля - головний ресурс наповнення бюджетів. Тепер рада громади буде самостійно приймати рішення щодо найбільш ефективного використання земельних ресурсів з метою максимального наповнення власних бюджетів.

Після передачі землі територіальним громадам, за оцінками експертів, бюджети збільшаться на 40%. На 2018 рік бюджети громад області складають понад 3,3 млрд грн, тобто передача землі додасть орієнтовно 1,5 млрд», - сказала Олена Тертишна.

Отримавши земельні ресурси, громади зможуть самостійно приймати рішення щодо розпорядження  земель для відкриття нових підприємств. У зв'язку з цим ОТГ області розробляють власні інвестиційні проекти. Зокрема, Вакулівська громада планує розмістити на своїй території сонячну електростанцію.

«Зараз ми створюємо інвестиційні проекти. У кожній громади вони різні. У Вакулівскій громаді - це сонячні батареї. Для того, щоб їх встановити, потрібно пройти тривалий процес, який займе 1-2 роки. Сонячна електростанція дає 7 млн грн доходу в рік з гектару. Якщо вона буде розміщена на території громади, орендна плата за землю надходитеми в бюджет громади. Також з’являться нові робочі місця», - зазначив Артур Шевцов, голова Вакулівської ОТГ.

   

Navch mat dlia gromad

   

Pershi sesii otg

   

korisni posilania

   

decentralizacia