Здесь нашел интересный обзор

 13254225 278976175778257 8197663966916194214 nУспішна країна – це люди, задоволені власним добробутом, комфортним та змістовним життям. Чи може бути успішною країною з бідними територіями? Навряд чи. Тільки сильна, спроможна громада з достатньою економічною активністю на власний території з ініціативними, працьовитими людьми забезпечить гідний рівень життя населення, обере пріоритети розвитку і фінансуватиме освіту, медицину, дороги та інші напрямки,які люди вважатимуть важливими. Це включає в себе і фінансову спроможність, і кваліфікованих та відповідальних працівників органів місцевого самоврядування.
Про це вела розмову медіа-експерт офісу реформ Тамара Котишева з головою Вербківської громади Любов’ю Пилипенко.


- Чи відчуваєте Ви, як сільський голова, результат від децентралізації?
Роботи додалося. Постійно співпрацюємо з нашим обласним офісом реформ – це наш порадник і вчитель. Саме такій плідній співпраці ми досягли успіхів по питанню децентралізації завдяки реформі децентралізації фінансові надходження зросли в рази.
- А які Ваші фінансові показники, як змінився бюджет громади у порівнянні з минулим роком?
Змінилось багато, якщо за І квартал 2015 року до казни надійшло 1618,3 тис.грн. та за цей же період надійшло доходів в 2016 році 19 млн. 430 тис.грн. з плюсом 17 млн.811 тис. та іще й державна субвенція 10,5 млн.грн. 
- Як же громада використовує ці кошти?
До самодостатньої Вербківської сільської ради приєдналось 2 дотаційні сільські ради з дев’ятьма селами. Громади в яких не було ні освітлення вулиць, ні доріг, величезні проблеми з питною водою. Тому ми більше уваги приділили селам дотаційним – це, зокрема і будівництво доріг, освітлення вулиць, проблеми медичного обслуговування, освіти, культури. Ми спільно вирішуємо вкрай проблемні питання: реконструкція будівель навчальних закладів, утеплення фасадів шкіл, придбання шкільного автобуса, капітальний ремонт доріг у кожному населеному пункті, особлива увага приділена також ремонту будинків культури, які знаходились в занедбаному стані, так як постійно був дефіцит коштів. Однієї з актуальних проблем для нашої громади – це питне водопостачання. Співпрацюючи с DESPRO ми уже проклали водопровід протяжністю 3,9 км.
Основний обсяг всіх робіт буде виконуватися в літній період. Виготовлена вже проектна документація на буріння свердловини в селі Свідівок, капітальний ремонт водопостачання в селі Морозівське та Нові Вербки.
- Ви першими в області провели вибори старост. Чи відчули Ви як голова, допомогу нових членів виконавчого комітету?
Вибори старост, які відбулися в Вербківській об’єднаній громаді, посприяли більш плідній роботі з жителями сіл та селищ громади. Найголовніше, я як сільській голова відчуваю підтримку, розуміння серед людей. Люди повірили в результативність децентралізації. 
- Тобто у Вас немає проблем?
Звичайно, є багато ще проблем в нашій роботі. Одна із найголовніших – це недосконалість законодавчої бази. Ми зараз змушені часто йти попереду законів, орієнтуючись лише на запропоновані проекти. Адже чекати не маємо права – люди довірили нам і ми маємо виправдати цю довіру. Для мене децентралізація - це щоб люди відчули, що вони є господарями на своїй землі і у своєму селі.
Слухачами іпровізованого інтервю стали усі голови громад області і пообіцяли також розповісти про свою роботу і плани. Так що далі буде:)))

   

Navch mat dlia gromad

   

Pershi sesii otg

   

korisni posilania

   

decentralizacia