Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla

13266114 278986625777212 5306908675819425646 nНа цьому тижні Ювілейна громада була у центрі уваги медіа-спільноти. І це не випадково – перша громада України, яка отримала повноваження у сфері містобудування. Повноваження ДАБІ – тепер один із функціональних напрямів роботи виконавчого комітету громади.
У чому секрет успіху Ювілейної громади з’ясувала Світлана Сельдіна, аспірант ДРІДУ НАДУ.
Рішенням Дніпропетровської обласної ради від 14.08.2015 р. № 671 утворена Ювілейна селищна територіальна громада з центром в сел. Ювілейне, в яку увійшла громада с. Степове Дніпропетровського району. Загальна кількість населення громади складає 14, 4 тис. осіб, з них 25% дітей. Територія громади 16, 6 тис. га.


Ініціатива об’єднання виходила від сусідів – жителів с. Степове (1440 чоловік ) колишньої Степнянської сільської ради. Проведені громадські обговорення підтвердили перспективність спільного життя наших громад.
Ювілейна селищна рада спільно з активістами Степнянської сільської ради розробили та закріпили у Меморандумі наміри щодо мети та завдань, які необхідно виконати для підтвердження ефективності об’єднання наших громад. Передбачено і щорічний звіт перед громадою про виконання цього Меморандуму.
25.10.2015 р. відбулись перші вибори в Ювілейній селищній об’єднаній територіальній громаді. Депутатський корпус селищної ради -26 депутатів, утворено 5 постійних депутатських комісій, склад виконавчого комітету 15 осіб.
Затверджено в.о. старости с. Степове колишнього голову Степнянської сільської ради – Корінну Євгенію Яківну, яка є надійним партнером, активістом та лідером у селі.
Процедурно громада пройшла шлях організації та становлення нової адміністративно-територіальної одиниці за допомогою методичних рекомендацій офісу реформ в області, наших науковців – фахівців ДРІДУ НАДУ при Президентові України, активного супроводження цього процесу зі сторони Дніпропетровської обласної адміністрації та її структурних підрозділів, Дніпропетровської обласної ради.
Ювілейна територіальна громада на цей рік розробила та запланувала до реалізації перелік проектів, програм, які передбачають відродження та втілення в життя складних, але дуже потрібних заходів. Було розроблено план соціально – економічного розвитку Ювілейної селищної територіальної громади на 2016 рік, в якому, крім іншого передбачено понад 14 найважливіших проектів і об’єктів соціально – економічного розвитку Ювілейної територіальної громади. З метою вивчення проблем та пріоритетів вирішення селищна рада розпочала роботу за участю міжнародного фонду «Відродження» з розробки Стратегії розвитку об’єднаної територіальної громади.
За рахунок державної субвенції об’єднаним громадам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, в першу чергу будуть відновлені, модернізовані заклади освіти і культури на приєднаній території - це реконструкція приміщень ДНЗ «Сонечко» з добудовою спортивно-музичної зали із застосуванням енергоефективних технологій та виконання реконструкції будинку культури в с. Степове, як центру культурного осередку. Планується придбати і Шкільний автобус для підвезення дітей у Ювілейному до 2-х шкіл. Територіальна громада вже отримала висновки та погодження щодо інфраструктурних проектів Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, та розробляє проектно–кошторисну документацію по першочерговим проектам, які вже фінансуються з державного бюджету. 
Громада завершила прийняття шкіл у свою власність та розпочала їх повне утримання як за рахунок коштів державної освітньої субвенції, так і за рахунок бюджету громади. Загалом, виконавчий комітет опікується 3 школами, де навчаються 1482 учні .
Має громада і 3 дошкільні навчальні заклади комбінованого типу, де перебуває близько 600 дітей.
Загалом у цьогорічному бюджеті на утримання галузі освіти виконкомом громади направлено понад 65 млн.грн. Звернута увага на вирішення багаторічних накопичених проблем, в першу чергу оновлення матеріально-технічної , навчально-методичної бази ( це і придбання кабінетів хімії, фізики, лінгафонних кабінетів, обладнання класів новими партами, стільцями, інтерактивними дошками, комп’ютерною та оргтехнікою, посібниками для викладачів тощо). Крім цього передбачені капітальні роботи з утеплення фасадів всіх шків та дитсадків, реконструкція та капітальні ремонти об»єктів, благоустрій територій, оновлення шкільних стадіонів, спортмайданчиків. Планів у громади та її виконавчого комітету дуже багато, є бажання та небайдужі працівники. Потрібен час для їх втілення. 
Однією з найпріоритетніших проблем є питання забезпечення дітей селища Ювілейне дошкільним вихованням.
Черга у селищі до 2-х ясел- садків становить 842 дітей. При цьому батьки ставили дитину на чергу після її народження та могли не дочекатися місця взагалі.
Скарги батьків на відсутність місць та така ж напружена ситуація з влаштуванням дітей до дитсадків у місті Дніпропетровську спонукала голову громади Івана Камінського ініціювати рішення щодо проектування нового сучасного дошкільного навчального закладу на 12 груп або 220 місць, який зводиться за рахунок коштів ДФРР.
Будівництво ДНЗ дозволить частково зняти соціальну напругу у молодих сім’ях, де батьки матимуть змогу працювати, поки дитина перебуватиме під доглядом професійних працівників – педагогів. 
У цьому році з бюджету ОТГ направлено на завершення цього об’єкту понад 18 млн. грн.
Громада з нетерпінням чекає святкового дня відкриття нового закладу «Казковий дивосвіт» і сподівається, що будівельники та всі задіяні служби порадують малечу та дорослих Ювілейного сучасним, новаторським, якісним дитячим садком. А відділ освіти громади планує докласти максимум зусиль для наповнення виховного процесу необхідним пізнавальним, патріотичним, духовним змістом. 
Внаслідок бюджетної децентралізації та преференцій для тих, хто об’єднується, бюджет Ювілейної об’єднаної територіальної громади на 2016 рік заплановано в сумі 205 млн. грн., з яких за чотири місяці вже отримано 82 млн. грн. (106 % від плану).
Структура доходів бюджету громади: податок на доходи фізичних осіб, який отримують лише об’єднані громади 126 млн.грн. або 61%; місцеві податки ( земля, майно,транспорт, єдиний) -29 млн.грн або 14%; акцизний податок 23 млн.грн. – 11%, державна освітня, медична субвенція 24 млн.грн. 12% та інші надходження.
Тобто - це ресурс для розвитку території, та можливість реалізувати значні інфраструктурні проекти для нашої громади.
Бюджет ОТГ виконують 11 розпорядників та одержувачів бюджетних коштів. Кошти спрямовані на виконання програм, утримання соціальної сфери, закладів освіти, охорони здоров’я, реалізацію проектів розвитку території, забезпечення потреб населення в якісних адміністративних, освітніх, медичних послугах, сучасних умов проживання та благоустрою.

Перелік проектів, які планує Ювілейна ОТГ реалізувати у 2016 році за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів:

1. Будівництво дитячого навчального закладу у житловому масиві «Володимирський».
2. Благоустрій об’єктів прибудинкових територій по вул. Фрунзе №№ 4,5,6,6а,7,9,14 сел. Ювілейне.
3. Капітальний ремонт об’єктів благоустрою прибудинкової території житлових будинків № № 12,16,18,20,22 по вул. Фрунзе та вул. Теплична сел. Ювілейне Дніпропетровського району ( 2016-2017 р.р.).
4. Капітальний ремонт об’єктів благоустрою від вул. 8 Марта до вул. Октябрьська сел. Ювілейне Дніпропетровського району.
5. Капітальний ремонт об’єктів благоустрою прибудинкової території житлових будинків № № 31-37 по вул. Теплична та вул. 8 Марта, 28-30 сел. Ювілейне Дніпропетровського району.
6. Реконструкція Степнянського сільського будинку культури с. Степове Ювілейної селищної ради Дніпропетровського району (2016-2017).
7. Капітальний ремонт приміщень Степнянської середньої школи під НВК (2016-2017).
8. Реконструкція будівлі ДНЗ № 35 «Сонечко» с. Степове Ювілейної селищної ради Дніпропетровського району (2016-2017).
9. Реконструкція каналізаційної системи с. Степове Ювілейної селищної ради Дніпропетровського району (2016-2017).
10. Будівництво спортивно-оздоровчого комплексу в сел. Ювілейне Дніпропетровського району (2016-2018).
11. Капітальні ремонти доріг, ліфтового господарства, утеплення фасадів багатоквартирних житлових будинків, заміна вікон на сходових клітинах усього житлового фонду об’єднаної громади, тощо.
12. Утеплення фасадів шкіл.
13. Капітальний ремонт ДНЗ № 6 «Червона шапочка».
14. Придбання Шкільного автобусу. 
та інші.
Бажаємо Ювілейній громаді успіху в реалізації поставлених завдань та ще раз вітаємо з отримання повноважень ДАБІ!

   

Navch mat dlia gromad

   

Pershi sesii otg

   

korisni posilania

   

decentralizacia