Все для Joomla . Бесплатные шаблоны и расширения.

13346681 280855722256969 1872668794719263044 n"Нам реформи до вподоби і ми їх підтримуємо", говорить голова Грушівської громади, що на Дніпропетровщині, Валерій Попельнюк.

Розвиток інфраструктури сільської об'єднаної громади є основним напрямком діяльності виконавчого комітету Грушівської сільської ради. Про ці питання - і не тільки в планах розвитку, але і в повсякденному, практичному житті, медіа-експерт офісу реформ Тамара Котишева розпитала голову громади Валерія Попельнюка.

- Валерію Олексійовичу, коротко - що вдалося зробити за неповні півроку новій громаді?
Насамперед, за неповні пів року роботи громади вдалось із збиткових комунальних підприємств «Вогник» та «Патріот» без додаткових капіталовкладень отримати позитивний результат діяльності. Стабільну проплату за питне водопостачання, кращий санітарний стан населених пунктів, введення послуг які роками навіть не обговорювались (ритуальні, транспортні, комерційні).

- А як відноситься до Ваших планів місцевий бізнес?
Одним із напрямків, можливо і найважливішим в питаннях формування спроможності громади, є цілеспрямована підтримка малого та середнього бізнесу в усіх населених пунктах, що надає впевненість жителям, що вони потрібні громаді, державі і їх вклад в спільну працю помічений та потрібний.
З часу створення об'єднаної громади та передачею нам повноважень щодо управління територією, стало можливим залучення місцевих виробників сільгосппродукції та різного виду послуг місцевих підприємців для забезпечення продуктами харчування та життєзабезпечення шкіл, дитячих садків та мережі торгівлі більш якісними, екологічно безпечними та сертифікованими продуктами споживання. Маючи в управлінні та на нашому фінансуванні 6 шкіл та 4 дитячих садки, один НВК зрозуміло, що кошти в данному випадку не виходять за межі громади, а залишаються працювати на розвиток територій та господарств, які знаходяться в цих же населених пунктах.

-Чи розвивається в сільській громаді сільськогосподарське виробництво?
Звичайно. Гарні перші відгуки жителів отримали наші ініціативи по розвитку в сільській громаді огородництва, садівництва, виноградарства та вирощування ягідних культур, що значно підвищило зайнятість населення, особливо в літній період, на догляді та зборі врожаю, а головне поповнення не дуже великого сімейного бюджету жителів, їх можливості відчути себе захищеними та мати впевненість в стабільному самозабезпеченні мінімальних потреб сім»ї.
Таких невеликих господарств та приватних підприємців налічується на літо 2016 року 86. В більшості з них це сімейний бізнес, який не потребує від держави чи місцевого самоврядування фінансової підтримки. Єдине що їх хвилює, це стабільна цінова та податкова політика.

- А яку ж податкову політику проводить рада громади?
Розуміючи виклики для місцевого бізнесу, травнева сесія ради прийняла для оприлюднення та обговорення всі види та розміри оподаткування, в тому числі і важливі тільки для нашої території на період з 01.01.2017 року. 
Найбільш поширені види послуг населення, які можливі як народні ремесла, специфічні види обробітку граніту, будівельні, ремонтні роботи не ліквідовуються, а реєструються і виводяться з тіньового сектору заробітків. Що створює здорову конкуренцію та забезпечення доходу в місцевий бюджет.
Користуючись нагодою хочу прохати звернути увагу на рішення сесії Грушівської сільської ради від 19 травня 2016 року в якому депутатський корпус в повному складі, одностайно прохає Кабінет Міністрів України, Верховну Раду України вирішити питання прийняття пакету документів для правового забезпечення діяльності ОТГ і особливо закону про передачу повноважень на право розпоряджання та контролю за землями за межами населених пунктів, їх передачу в комунальну власність.
Маючи на своїх територіях природні ресурси, призупинені або доведені до збитковості промислові підприємства маємо бажання та людські ресурси для відновленняїх роботи.
Це дасть змогу не чекаючи коштів від держави розвивати інфраструктуру сполучення між населеними пунктами, а їх маленьких та доволі солідних 9 на території громади.
Вдячні Міністерству регіонального розвитку за надану можливість прийняти участь в проектах розвитку інфраструктури громади. Запланували їх 7. Це і створення ЦНАП, що є для нас дуже важливим і не тільки в плані надання послуг.

- А які плани розвитку приєднаних територій?
До нас приєдналася Токівська сільська рада. Одним їз головних проектів є освітлення цього населеного пункту, який щомісячно збільшує кількість жителів і має позитивну деморафію.
Дуже значну підтримку маємо від населення по здійсненню реалізації проектів на основі енергозберігаючих технологій в сільському будинку культури с.Червоний Тік, дитсадку «Сонечко», ФП села Усть-Кам»янка та селища Гранітне. Та інші. Але не чекаючи їх реалізації, із невеликих власних надходжень займаємось благоустроєм вулиць, ремонтом доріг в населених пунктах. 
На 01 травня 2016 року відкрито дитячий майданчик «Панда» в селищі Токівське, наведено належний санітарний стан в селищі Гранітне.
Звичайно все це можливе за спільних зусиль депутатів ради, активних жителів та місцевих підприємців, є порозуміння, що ми не повинні чекати тільки допомоги, а і копійка до копійки, ініціатива та особистий внесок в кожну справу є запорука загального успіху всіх реформ.

- А чи на все у громади вистачить коштів і сили?
Не вірте, що немає чим зайнятись чи немає на це коштів. Насамперед підтверджую давню істину, якщо хочеш зробити добрі справи, та ще в наш не дуже простий період життя, просто не вистачає часу.
Бажання зробити життя кращим у нашої громади є і буде. Нам реформи до вподоби і ми їх підтримуємо.

   

Navch mat dlia gromad

   

Pershi sesii otg

   

korisni posilania

   

decentralizacia