Шаблоны для Joomla 3 здесь

13495394 291641891178352 7686213621034665175 o16 перших об'єднаних територіальних громад Дніпропетровщини амбітно та впевнено рухаються вперед шляхом децентралізаціі . Вони вже відчули позитивні зрушення і переваги реформи номер один в краіні. За ними крокують й інші. До кінця року на теренах області буде створено ще 16 ОТГ. 
Та все починається з наявності коштів. Коли гаманець не пустий, а поповнюється , то можна планувати свій розвиток як в сім'ї , так і в громаді. 
Отже, що таке децентралізація, чим вирізняється спроможна громада від інших? Як набути потрібні компетенції та знайти належні інструменти для розвитку громади? Врешті, як побудувати фінансову стратегію? Ці та багато інших питань постійно постають перед тими, хто долучився або бажає долучитися до процесу об'єднання громад. Майже щодня представники офісу реформ бувають в районах області, безпосередньо спілкуючись з лідерами громад та жителями сіл. 


Водночас з метою якомога ширшого інформування населення про децентралізацію та іі розвиток в області директор офісу реформ в Дніпропетровській області Олена Тертишна, голови громад , експерти офісу і проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні ("Пульс") часті гості в засобах масової інформації . 
От і сьогодні в студії обласного радіо перед мікрофоном зустрілися доктор наук з державного управління, професор кафедри економіки і регіональної економічної 
політики ДРІДУ НАДУ, експерт офісу реформ Таїсія Крушельницька та журналіст, ведуча програми "Далог" Ірина Левакова. 
Цю цікаву бесіду слухайте на хвилях обласного радіо: програма "Діалог" з Іриною Леваковою.
Зокрема, під час ефіру йшлася мова про те, що кінцева мета децентралізації – це створення спроможних територіальних громад унаслідок передачі значних повноважень та ресурсів від державних органів органам місцевого самоврядування.
Нині можна говорити про переваги добровільного об’єднання територіальних громад беручи за основу як теоретичні, так і практичні досягнення.
Практичне підтвердження задекларованих державою переваг об’єднання громади отримали в напрямку реалізації власних повноважень. Об’єднані громади самостійно планують та сприяють місцевому економічному розвитку; вирішують питання розвитку та утримання інфраструктури об’єднаної громади, планування розвитку території громади, питання забудови території громади, благоустрою територій, житлово-комунальних послуг; утримання об’єктів комунальної власності; функціонування сфер соціальної допомоги, первинної охорона здоров’я та швидкої медичної допомоги, середньої, дошкільної та позашкільної освіти; культури та фізичної культури й спорту, охорона правопорядку (муніципальна варта); самостійно управляють пасажирськими перевезеннями на території громади.
Практичне підтвердження задекларованих державою переваг об’єднання громади отримали в напрямках формування та управління бюджетом громади. За шість місяців 2016 року громади області перевиконали бюджетв середньому на 160%. До власних надходжень долучилися державні субвенції - 102 млн. грн., за результатом освоєння яких в громадах будуть реалізовані майже 90 проектів на приєднаних територіях.
Висновок - зволікати з об'єднанням не варто. Чергова хвиля формування спроможних територіальних громад вже стартувала. Приєднуйтесь!

   

Navch mat dlia gromad

   

Pershi sesii otg

   

korisni posilania

   

decentralizacia